BÜLENT'İN YERİ -AKÇAKOCA

Her sene basketbol maçı anlatmak için Karadeniz Ereğli'ye 2-3 kez giderim. Özellikle geçen yıl açılan tüneller ve biten yol sonrasında bu seyahat çok daha rahat olmaya başladı. Giderken uğramadan geçmeyeceğimiz yer ise Bülent'in Yeri Pide Salonu. Burası Akçakoca-Alaplı arasında sahil yolunda deniz kenarında şirin ve mütevazi bir yer. 


Burada yediğiniz pideler gerçekten leziz ve özellikle kuşbaşılı ve kıymalı harika. Dışarıdan ufak bir yer gibi gözükse de içeri girdiğiniz zaman uzun bir salon ve denizi gören güzel bir terası var. 


Pidenin yanında güzel bir çoban salata geliyor. Pidelerin porsiyonları ise doyurucu. Basit ama zaten basit olan şeyler daha güzel oluyor. Yağını, malzemesini kaliteli tutar hamurunu böyle hazırlarsanız adınızın çıkması hiç de zor olmaz. 

Yemekten sonra sevenler için kaçırılmaması gereken bir lezzet üzerine bolca fındık serpilmiş fırında sütlaç olmalı. Fiyatlar gayet makul ve kesenizi yormadan buradan çıkabilirsiniz. Adres: Ereğli Yolu 4. km. Akçakoca - 380 6217197


3 yorum:

 1. Ereğli'de ; Pideci Hasan Kuru'yu da denemenizi öneririm.

  Ayrıca yazıyı okumaya başladığımda, acaba sütlacından bahsedecek mi diye düşündüm ki zaten kapanışı onunla yapmışssınız. Sevindim :)

  YanıtlaSil
 2. Hangi sebeple yolunuz oraya düştü?

  YanıtlaSil
 3. gerçekten süper bir yer

  YanıtlaSil