HALİL LAHMACUN - KADIKÖY

Anadolu yakasında en sevdiğim yerlerden birisi de Kadıköy Çarşısı. Balık almak için çoğunlukla uğrasam da yöresel ürünler satan dükkanlar ve harika fırınlarla dolu bu daracık sokaklarda dolaşmak hoşuma gidiyor. Çarşıda yediğim birkaç yer var ama içlerinde size en fazla önereceğim yer "Halil Lahmacun" 


Burası balıkçılardan Moda yönüne doğru giderken sağda kalıyor. Küçük ama tertemiz bir dükkanda sadece lahmacun ve kendilerine özgü dereotlu-peynirli pide satıyorlar. Her zaman söylüyorum uzmanı olduğunuz üründe ısrar edip ona konsantre olursanız menünüzün geniş olmasına hiç gerek yok. Burada yapılan lahmacun gerçekten de başka yerde yok...


Lahmacunu acılı ya da acısız söyleyebilirsiniz. Ayrıca kıtır olursa daha da güzel olacaktır. Ama benim tercihim şu şekilde oluyor genelde 2 lahmacun o bitince 1 peynirli.. Buranın peynirli pidesi bildiğiniz gibi değil. Yedikten sonra anlayacaksınız.


Halil Lahmacun ekonomik yoldan karın doyurmak için ideal ama aynı zamanda hayatınızda yediğiniz en güzel lahmacunlardan birisini de bu fiyata sunuyor. İçecekle birlikte taş çatlasa 10 TL vererek çıkabilirsiniz. Adresi bulmak kolay. Kadıköy Çarşısında küçük bir yürüyüşle buraya kolayca ulaşabilirsiniz. Dükkanda ayrıca isrteyene Pul Biber, Sumak ve Salça gibi ürünler de satılıyor. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder