SEZGİN IZGARA-ORHANGAZİ

Daha önce de bahsettiğim gibi yıllardır maç anlatmak için deplasmana giderken belli lezzet duraklarımız vardı. Bursa ve Bandırma gibi yakın bölgelere karayoluyla gittiğimiz için gidişte ya da dönüşte Orhangazi ilçesi vazgeçilmez bir lezzet noktası. Açık konuşmak gerekirse Tofaş maçlarını anlattığımız dönemde sevgili Batur Abi ve yönetmenimiz Reha Tartıcı ile sadece Orhangazi'deki "Dostlar Izgara" da yemek için dururduk. Hala da merkeze girişte caminin hemen yanında harika köftesiyle tavsiye ederim.


Ama son yıllarda başka yerler keşfettik, bunların başında da yine içeride yer alan Sezgin Izgara geliyor. Burada tüm et ürünlerini en iyi kalitede bulabilirsiniz çünkü işe sadece kasap olarak başlayıp sonra lokantaya dönmüşler. Dükkanı giderek büyütmeleri bile aslında işlerinde ne kadar başarılı olduklarının bir kanıtı. Ben çoğunlukla karışık et tabağı söylüyorum özellikle kendi imalatları olan sucuk çok başarılı. Baharatı bol ve tadı hazır sucuklardan çok farklı. Sucukları çiğ olarak kiloyla da satılıyor. Giderken bu sucuktan mutlaka almalısınız. Etler gerçekten kararında ızgara yapılıyor. Antrikot ya da külbastı tercihi yaparsanız beğenmemenize imkan yok.  Köfte ise buranın spesyali. Köftesi için bile yoldan çıkıp buraya gelinir. Etleri iyi yerden aldıkları için bütün ürünler çok başarılı oluyor. Ayrıca içerisi ne kadar kalabalık olursa olsun servis elemanları çok hızlı ve işlerini çok iyi biliyorlar. Ortam güzel dekorasyon ise başarılı. Güleryüzlü ve hızlı servis bir işletme için olmazsa olmaz. Yemekten sonra yine Orhangazi usülü kaymaklı kemalpaşa ile final yapılması gerekiyor.Çoğunuzun yol üstünde başka bir köftecide yediğinizi biliyorum ve orası da fena değil ama Sezgin Izgara bambaşka. Bir kere köfteler sizin siparişinizle pişiyor. Etler ise kasaplığın verdiği avantajla iyi seçiliyor. 


Son yıllarda adeta bir gurme merkezi olan Orhangazi'de size tavsiye edeceğim yerlerin başında Sezgin Izgara geliyor. İşin başındaki Bursaspor sevdalısı Sezer'e de selamımı söyleyin. Fiyatlar makul ve fiyat-kalite dengesi çok yerinde. 

Adres: Cumhuriyet Meydanı Fırın sok. No: 23 Orhangazi - BURSA

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder