LA BRISE - NİŞANTAŞI

Bu sayfada daha az bütçeyle yemek yenebilecek yerleden en lüks mekanlara kadar geniş bir yelpazede seçenekler bulabileceğiniz söylemiştim. İşte bu sözümüzü tutarak Nişantaşı Mim Kemal Öke Sokak'daki hoş bir Fransız restaurantı olan "La Brise" i ziyaret ettim. Sevgili eşimin yaş günüm için beni götürdüğü bu hoş mekan yemekleriyle de tam not aldı.


Aslında burası yeni bir yer değil ve 2 yıldır Asmalımescit'de hizmet veriyordu ama Beyoğlu Belediyesi'nin sokaktaki masalara açtığı savaş yüzünden orasını terkederek Nişantaşı'na geldiler. Mekanın işletmecisi ve şefi  Esen Hünal Blake bu değişimi "Müşterimizin ayağına geldik" diyerek tanımlamış. La Brise "esinti" anlamına geliyor ve hoş esintiler bırakan bu yer için uygun bir isim. 


Dışarıda tiryakiler için açıkta masalar var ama içerisi gerçekten çok hoş dekore edilmiş ve sizi başka diyarlara götürecek kadar güzel. Ortada, mermer tezgahlı büyükçe bir bar yer alıyor. Burası yeni La Brise’in önemli bir artısı. Barın hemen yanında ise zengin bir şarap kavı var. Bira mönüsünde de, dünyanın en seçkin 30 birası yer alıyor. Buraya giderseniz mutlaka değişik biralar tatmanızı öneriyorum. Ben “Brooklyn” içtim ve tadını çok beğendim. 
Yukarıdaki resimde görülen başlangıç olarak seçtiğimiz Rokforlu Ispanak Salatası gerçekten mükemmeldi. Ayrıca Mustafa ve Sibel'in denediği Sıcak taze incirli keçi peyniri salatası da iyiydi. Kabak kızartması da iyi bir tercih olabilir.Ana yemek olarak yukarıda görülen Dana Schinitzel'i tercih ettik. Size tavsiyem çok aç değilseniz iki kişi ortaya bir tane söyleyip paylaşın. Porsiyonu çok büyük ayrıca yanında patates salatası ile servis ediliyor. Ana yemek olarak diğer tavsiyem Safran sosu ve dereotu pestolu ızgara somon...

Et benim için vazgeçilmez derseniz yukarıdaki resimde yer alan kızarmış patates ile ızgara kontrfile sizin için ideal. Biz 2'şer bira, başlangıç ve ana yemek için kişi başı 75 TL ödedik ve bu lezzetler için ideal. Şeffaf mutfağı ve özel barı ile bu mekanı özel günlerinizde ya da kaçamak bir akşamüstü mutlaka tercih edin. 

Adres: Mim Kemal Öke Cad. No 11 - 0212 2444846

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder