İNEGÖL IZGARA - BANDIRMA

Basketbol maçlarını anlatmak için çok sık gittiğimiz yerlerden birisi de Bandırma. Burada her seferinde aynı lokantada yemek yer ve çok memnun kalırız. Aslında ilk önceleri bir arkadaşımızın önerisiyle "Kırmızı Tost" yemek daha cazip geliyordu ama insan bir süre sonra salçalı tost'dan sıkılıyor. Bandırma'da tam meydanda İnegöl Izgara harika yemekleriyle bizi bekliyor. Bu mekan aslında iki bölüm: Izgara ve Ev Yemekleri...


1972 Yılında Refik Elmastaş tarafından kurulmuş olan Bandırma İnegöl Izgara mahdumu Atilla Elmastaş tarafından hizmete devam ettirilmektedir.Öncelikle güleryüzlü bir personel ve tertemiz bir mekan olması sizi kendine çekiyor. Bahçe kısmı yaz kış oturulacak bir yer ve rahat sandalyelere kurulup menüyü elinize aldığınızda değişik çorbalarla başlamanızı öneriyorum. Çorba çeşitleri hergün değişiyor. Son gittiğimde buz gibi bir hava vardı ve "kulak çorbası" yol yorgunluğumuzu aldı.


Çorbadan sonra önünüzde iki seçenek var. Izgara köfte ve etlerin hepsi çok lezzetli. Ayrıca zeytinyağlı büfesinde mevsimine göre güzel çeşitler bulabilirsiniz. Bu bölgede her ne kadar tavukçuluk ön planda olsa bile , kırmızı et konusunda da buranın şöhretini yabana atmamak gerek. Besi hayvanlarının lezzeti meşhur. Ben ızgara tercihimi hepsinden tatmak için karışık ızgaradan yana kullanıyorum. Siz sulu yemek isterseniz o gün ne var diye mutlaka sormalısınız.


Etler gerçekten çok lezzetli, köfte ise standartın çok üstünde. Benim hoşuma giden etleri çok kurutmadan suyu içinde kalacak şekilde pişirmeleri hatta içleri hafif kırmızı kalacak şekilde servis etmeleri. Ülkemizde ne yazık ki etler kuruyuncaya ve lezzeti kalmayana kadar pişirmek moda. Ama bunda masaya gelen etlerin müşteri tarafından "Biraz daha pişsin" diye geri gönderilmesinin payı büyük. 


Yemeğiniz bittikten sonra sıra tatlı kısmına gelince size tek önerim buranın spesyali olan "Sütlü Kadayıf" olacaktır. Gerçekten daha önce başka yerde yemediğim kadar orijinal ve bir o kadar güzel. 


İsterseniz kaymaklı Kemalpaşa ya da ev baklavası da sizi tatmin edecektir. Bandırma'da yemek için terch edeceğiniz bu mekanda normal bir hesap geliyor. Ama başta bıyıklarıyla dikkat çeken "Pala Şef" bütün personel sizi mutlu etmek için koşturuyor. Tavsiye ederim. Cumhurriyet Meydanı No: 5/A
Bandırma/BALIKESİR

İnegöl Et Lokantası
Tel: +90 266 714 44 44
İnegöl Ev Yemekleri
Tel: +90 266 714 14 00
Faks: +90 266 718 08 27

1 yorum:

  1. güzel paylaşımınız için sağolun.. ellerinize sağlık..

    YanıtlaSil