ŞÖHRETLER KÖFTECİSİ - BEŞİKTAŞ

Doğduğum ve büyüdüğüm yer olan Beşiktaş'ın gönlümde her zaman ayrı bir yeri var. 12 yıldır "Karşı'da" oturmama rağmen ayaklarım her fırsat bulduğumda beni buraya çeker. Beşiktaş Çarşısı yemeyi sevenler için adeta eşi olmayan bir vaha gibi. Burada ne isterseniz bulabilir en hesaplı şekilde karnınızı doyurabilir ya da uzun bir geceyi masa başında geçirebilirsiniz. Kusura bakmayın ama bu blogda Beşiktaş'ın yeri her zaman farklı olacaktır. 


Beşiktaş'ta köfte yemek isterseniz gideceğiniz 3 farklı adres var bana göre ve bunların içinde size ilk sırada Şöhretler Köftecisi'ni öneriyorum. Yeri çok kolay. İster balık pazarı tarafından ister Büyük Beşiktaş Çarşısı içinden gelin burayı bulabilirsiniz. Köftesi o kadar lezzetli ki belirli noktalar dışında çok gezmeyi sevmeyen sevgili Can Bartu'yu bile 15 günde bir burada köfte yemeye gelirken görebilirsiniz. 


Menü çok basit. Köftenizin yanında ister piyaz ister salata söyleyebilirsiniz. Köfte tadında baharatlandırılmış ve kıvamında pişirilmiş olarak masanıza gelecek. Lezzetini tatmadan anlatmak mümkün değil ama ben şu kadarını söyleyebilirim: Türkiye'de rahatlıkla ilk 5'e girer. 


Duvarlarda eski efsane futbolcuların resimleri ve tabii ki Beşiktaş poster ve bayraklarına bakarak yemeğinizi yemeyi de unutmayın sakın. Üstüne irmik yiyerek bu lezzeti taçlandırabilir ya da benim hep yaptığım gibi tatlı kısmını caddenin karşısındaki Kafadaroğlu Baklavacısı'nın inanılmaz şöbiyet ve baklavalarına erteleyebilirsiniz. 


Burası işinde uzmanlaşmış ve kaliteden ödün vermeyen bir yer olmasına rağmen fiyatlar çok uygun ve cebinizi yormayacak kadar hesaplı...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder