FİSH - CEVAHİR AVM

AVM kavramı son 20 yılda hayatımıza girdi. Özellikle hafta sonları her geçen gün sayısı artan bu devasa mekanlar tıklım tıklım doluyor. Gezmek için AVM'ye gitmek benim için hala şaşırtıcı olsa da bazen gerçek amacı olan alışveriş yapmak için gidiyorum. Cevahir AVM ise biraz daha ferah yapısı ile daha az boğucu bir yer. Burada yemek için bir alternatif ararken tamamen tesadüfen oturduğumuz bir mekanı bu kadar beğeneceğim aklıma gelmezdi. Özellikle deniz ürünlerini sadece belli balıkçılarda yemeye alışan biri olarak Fish beklentilerimi fazlasıyla karşıladı.


En üst katta olan ve kardeş kuruluşu "Sofia" ile yan yana bulunan "Fish" önce temizliği ve personelin güleryüzü ile sizi çekiyor. Ama dediğim gibi özellikle bir AVM'de balık ve deniz ürünü yemek her zaman soru işareti. Fish bunu ortadan kaldırıyor. Fast-Food Balık işi daha önce dünyaca ünlü North-Sea ile denendi ama tutmadı. Fish bunun çözümünü biraz daha yerel tatları işin içine katarak çözmeye çalışıyor.


Balıklar çok uygun fiyatlara satılıyor. Mesela Çipura 14 TL'den veriliyor ve tabakta patates ve salata da var. Ben hamsi tava istedim ve onun fiyatı 9.95'di. Ayrıca balıklar hızlı hazırlanıyor ve servisi de vasatın üstünde. Bize ikram edilen kalamar tava ise fena değildi. Hamsiye gelince pişirmesi basit gibi gözüken ama aslında hafif ve lezzetli olması için özen gösterilmesi gereken bir balık. Fish'de yediğim hamsi tava bir çok balıkçıdan daha güzel ve hafifti. 


Tabakta patates kızartması ve roka ile servis ediliyor. Somon ve Levrek de tercih edebilirsiniz. Ayrıca isteyenlere harika bir salata büfesi ile yanına güzel bir lezzet katmak mümkün. 


Servisi ve personeli de çok beğendim. İşlerini özenli yapmaya dikkat ediyorlar. Burada ayrıca deniz mahsüllü makarna ya da istediğiniz başka bir sosla da makarna hazırlanabiliyor. Bir başka şubeleri de Göztepe'de Optimum'da bulunuyor. Eğer yolunuz Cevahir'e düşerse ve yemek için mekan seçmekte zorlanıyorsanız mutlaka tavsiye ederim. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder