SERVET ÇÖP ŞİŞ - İZMİR

Belki de gitmekten en keyif aldığımız deplasman olan İzmir tam anlamıyla bir gurme cenneti. Gençlik yıllarımızda favorimiz olan kömürde sandviç büfeleri artık yok. Hemen herkes Efes Otelinin yanındaki büfeden övgüyle bahsederken ben bir sonraki paralelde yer alan Kardeşler Büfe'yi tek geçerdim. Çembere kırılan yumurta ile hazırlanan karışık ve yanında Sen-Sun gazozu. Bu büfeler anlamsız bir kararla kaldırıldı ve çoğu dükkan olarak hizmet veriyor ama eski havaları yok. 


Neyse biz son zamanlarda Servet Çöp Şiş'de karar kıldık. Yine uzun yıllardır herkesin bildiği Topçu kaliteli bir mekan ama çaprazında yer alan Servet sanki biraz daha önde.. Pasaport'un tam karşısında ara sokakta...İzmir çorba çeşidi ve lezzeti olarak iyi bir yerde. Servet'e gidince başlangıcı çorba ile yapabilirsiniz. Özellikle gece gidenler geç saatlerde ve eğlence sonrasında işkembe, kelle-paça içebilirler. Çorba olarak çeşit çok  ve gerçekten çok lezzetli yapıyorlar. 


İçerisi temiz ve garsonlar işini bilen hızlı servis yapan güleryüzlü kişiler. Çorba faslı biterken masaya İzmir'in olmazsa olmazı taze roka ve turp ile yeşillikler geliyor. Şimdi sırada çöp şiş var. İstanbul'da 2 yıldır her semtte açılan çöp şiş mekanları kusura bakmasın en iyi çöp şiş Ege'de yapılıyor. Servet ve Topçu ise en tanınan mekanlar. Sıcak pideler masaya servis edildiğinde mutlaka kendinizi frenlemeniz gerekiyor yoksa etlere yer kalmayabilir. Pideler çok güzel ama biraz yavaş...Çöp şiş ve yanında ikram edilen olmazsa olmaz pişmiş soğan ile lezzet doruklarına ulaşıyorsunuz. Eti ve pişme şeklinden mi bilinmez burada yediğimiz çöp şiş çok farklı geliyor. 1 porsiyon ise asla yetmiyor. Ben soğanı çok seven birisi olarak burada verilen sıcak sıcak yenen pişmiş soğana bayılıyorum. 


Burada her seferinde bir gelenek haline gelen ortaya bir porsiyon köfte söyleme geleneğini bozmuyoruz ama köfte vasatın üstüne çıkamıyor. 


Servet içkili bir mekan eğer isterseniz akşam yemeğinde güzel bir rakı sofrası da kurabilirsiniz. Biz iş için orada olduğumuz için henüz bu imkanı bulamadık. Fiyatlar gayet makul ve çöp şiş lezzetli daha ne olsun... Topçu fanatiklerinin bile Servet'i bir kez denemesini öneriyorum. http://servetcopsis.com/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder