AK KAFE (ATOMCU) - MERSİN

Bu sefer çok kapsamlı bir yemek veya restaurant değil basit bir büfeden bahsetmek istiyorum. Basketbol maçı için gittiğimiz Mersin'de 39. katta renkli ışıklı ilginç otelimizde kaldıktan sonra daha önce bu satırlarda bahsettiğim "Memoş Tantuni" de kahvaltı yapıp sonra nereye gidelim diye düşünürken sağolsun burada zamanında bayağı mesai harcamış olan Tufan "Atom içmezsem öleceğim" diyerek bizi ikna etti. İyi ki de etti aslında ben beklentimin çok üstünde inanılmaz bir içecekle tanışmış oldum. Ak Kafe "Barlar Sokağı" olarak adlandırılan sokakta yer alıyor.


Burası ufak bir büfe ve asıl ününü sırrını kimseye vermeden hazırladığı Mersin usülü Atom ile yapmış durumda. İsteyenler için tost çeşitleri de mevcut. Bir dahaki sefere kahvaltı için buraya gelebiliriz. Ama hazırladıkları ve içinde "yok-yok" olan Atom harika. 


Sırrını ve içine ne koyduklarını söylemiyorlar ama benim anladığım kadarıyla içinde portakal,nar,çilek,muz,ceviz,hindistan cevizi,bal, kaymaklı dondurma ve bir sürü farklı karışım yer alıyor. Nasıl yapıldığının boşverin ve bu buz gibi lezzetin tadını çıkartın. 


Özellikle Mersin'de yaz aylarında bunaltıcı sıcakta bundan 2 tane içen kendisine gelir. Tufan 5 tane içebileceğini iddia etti ve 2,5 tane içti. Ben 1,5 bardağı bitirebildim. Gerçekten harika bir içecek. 


Mersin'e gidip Atom içmeden dönülmez. En iyi Atom'u da "Ak Kafe " yapıyor. Fiyatı da çok ucuz: Bu büyük bardak sadece 3,5 TL Mutlaka denemelisiniz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder