NOOK - ERENKÖY

Bugüne kadar en çok gittiğim yeri bloga eklemeyi unuttuğumu yeni farkettim. Bağdat Caddesinde çok sayıda yeme-içme mekanı bulunuyor ama sıcak ortamı ve güzel yemekleriyle Cafe Nook bence diğerlerinden ayrılıyor. Sürekli esen bahçesi ve kış bahçesi olarak dizayn edilen iç kısmıyla gerçekten özenle düşünülerek mimarisi hazırlanmış. Ben hava güzel olduğunda caddeye yakın masaları tercih ediyorum. Bir mekanda personel ne kadar sıcakkanlı ve işini biliyorsa siz o kadar rahat ediyorsunuz. Burada adeta evinizde gibi hissettiren bir servis var. Öncelikle şunu söylemeli, kahvaltı için Nook tercih edilebilir. 10.00-15.00 arasında servis edilen kahvaltı tabağından ortaya 1 tane iki kişi için yeterli oluyor. Ekstradan omlet ve yumurta da söylerseniz doyarsınız.


Yemek için gittiğinizde ise sürekli yenilenen menüde mutlaka size hitap eden birşeyler bulabilirsiniz. Ben yanında buz gibi malt birayla Tavuk Schnitzel'i çok seviyorum. Yufkada patates salatası ve yeşillikle servis ediliyor. 


Son gittiğimizde Ebru'nun yediği Hellime Sarılmış Tavuk Şiş ise gerçekten hafif ve mükemmeldi. Kilo almak istemeyenlere tavsiye ederim. Yanında acı sos ve ıspanak kavurma ile servis ediliyor.Menüde her zevke göre lezzetler bulmak mümkün. Makarna yapmak kolay gibi görünse de aslında büyük ustalık ister. Hem sosu hem de pişirilme süresi olarak burada bütün makarna çeşitleri özenli ve güzel.


Ayrıca İtalyan mutfağının bir diğer vazgeçilmezi olan Pizza çeşitleri de burada var. İnce hamurlu olarak hazırlanan Pizzalar vasatın biraz üzerinde, tercih edilebilir. Yaz aylarında değişik kokteyller deneyebilirsiniz. Tatlı olarak tiramisu benim ilk tercihim. Gerçekten yediğim en iyilerinden biri... 


Cafe Nook cadde kalabalığında adeta bir vaha gibi. Üstelik burnundan kıl aldırmayan ve çoluk-çocukla dolu komşularından daha nezih bir müşteri kitlesine sahipler. Fiyatlar ortalama, iki kişi ana yemek ve birer birayla 60-70 TL ödeyerek çıkarsınız. 

Bağdat Caddesi Çınar Apartmanı No:352/2 
Erenköy İstanbul 

Telefon: (216) 467 09 05 
Faks: (216) 467 06 37 
Email:info@nook.com.tr


http://www.nook.com.tr

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder