ALİ RIZA'NIN YERİ - GÜMÜŞLÜK

Bodrum sevenleri için gerçek bir cennet. Benim ilk tercihim olmasa da Bodrum'u severim, en son bayram tatilinde Doria Otel'de harika 6 gün geçirdik. Bitez'in enfes koyunda tertemiz plajı ve güzel ortamıyla Doria kesinlikle tavsiye edebileceğim bir otel. Muhteşem manzarası ve ilgili personeliyle Doria benden tam not aldı. Doria Beach ise en güzel koylardan birinde ve burada öğle yemekleri muhteşem. Özellikle kıtır lahmacunu ve pidelerini tavsiye ederim. Burada kaldığınızda kendinizi çok iyi hissediyorsunuz. Doria'da kaldık ama akşamları Bitez dışında dolaşarak değişik lezzet mekanları aradık. Gümüşlük'te gündüz yaptığımız tekne gezisi dalgalı deniz yüzünden biraz kabusa dönse de sonrasında akşam yemeğinde dostlarla keyifli bir sohbet bizi kendimize getirdi. Burada kalan arkadaşlarımızın tavsiyesi ile Ali Rıza'nın yerinde hınca hınç kalabalığın arasındaki masaya oturduk. 
Bayram tatilinde oturduğunuz mekandan çok fazla ilgi ve yemeklerde özen beklememek gerektiğini bir kez daha anladım. Ama ortam güzel olunca bunları unutabiliyorsunuz. Masaya önce hardal ve turp otu geldi ve yanında salata. Fena değildi ama Cunda'nın gözünü seveyim...
İyi peynir ve güzel kavun da olunca başlangıç güzel oldu. Sonrasında masaya salatalık turşusu geldi. Bu gerçekten çok lezzetli ve buraya özel bir lezzet. 
Ara sıcak olarak bizim her zamanki favorimiz olan Izgara Kalamar sipariş ettik. Kalamar iyi ızgara edilmişti ama içine o kadar çok pul biber konmuş ki acı sevmeyenlerin ağzına bile sürmesi zordu. bayram yoğunluğunda ustanın elinin ayarı biraz hatta fazlaca kaçmış. Ben zaten Kalamar ve Karidesin pul biberle tatlandırılmasına anlam veremiyorum. 
Bu kalamarın Bayram dışında normal bir zamanda daha iyi servis edileceğine eminim. Neyse balık kısmına gelirsek; barbun siparişi verdik ve harika kızarmış taze barbunları çok beğendik. Etraftaki masalara bakınca gelen balıkların hep beğenildiğine şahit oldum.
Gümüşlük'te balık yemek için Ali Rıza'nın yerini tavsiye ederim. Ama dediğim gibi Bayram Çılgınlığı olmayan bir zamanda mesela Eylül'de tekrar uğramak isterim eminim daha memnun kalırım. 


Tel: 0252 3943047


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder