BENUSEN ESNAF LOKANTASI - KADIKÖY

Kadıköy'de çarşıda dolaşmayı sevdiğimi önceki yazılarımda belirtmiştim. Öğlen yemeğinde çok alternatif olmasına rağmen eğer saatinde yetişebilirsem Benusen Esnaf Lokantasına gitmeyi çok seviyorum. Burada 11,5 gibi başlayan serviste 13.00 gibi yemekler bitmeye başlıyor. Onun için elinizi çabuk tutmalısınız. Tam karşısında bulunan ve içki servisinin yapıldığı kardeş mekanla karıştırmayın. Burası sadece öğle yemeklerinde açık olan ve inanılmaz ucuz fiyatlarıyla çevre esnafının ve öğrencilerin akın ettiği bir lokanta. Burada 10 TL ödeyerek karnınızı doyurmanız mümkün. Fiyatlar ucuz ama yemekler çok lezzetli. İşini hakkıyla yapan ve temiz bir mekan. Ben Benusen'de en çok Ciğer ve Fırın Makarna seviyorum zaten en çabuk onlar bitiyor. 
Bu tür esnaf lokantalarında menüde yer alan en önemli yemek bence kuru fasulye. Kuruyu iyi yapar pilavınız da güzel olursa sırtınız yere gelmez. Benusen'de kuru fasulye tam kıvamında ama pilav bazen diri diri olmayabiliyor. O kadar kusur kadı kızında da olur. 
Burada 10 çeşit sulu yemek, zeytinyağlı çeşitleri ve günün özel spesyalini yeme şansınız var. Servis çok hızlı ve kullandıkları yağ kesinlikle midede ekşime yapmıyor. Dediğim gibi ciğer bulursanız kaçırmayın yanına bir pilav ve içecekle birlikte Şubat 2014 fiyatlarıyla 10 TL verin. Ben her ay mutlaka bir kez uğruyorum. Dolma ve tavuk sote de diğer tavsiyelerim..
Yemeğin üstüne burma kadayıf güzel gidiyor ve tadı fena değil. Ben burayı çok seviyorum ama bazı arkadaşlarım aynı fikirde olmayabiliyor. Bence siz deneyin ve kararı verin. 

Adres: Caferağa Mah. Neşet Ömer Sokak 13


Telefon: 0216 338 8418 

1 yorum:

  1. ben de burayı bugün keşfettim, esnaf lokantası levhasını ve de dışarıdaki masalardaki doluluğu görünce hiç düşünmeden daldım içeriye.. önce yemeklere baktım, gerçekten çok çeşit vardı, seçmekte zorlandım, taze fasulye ve cacık istedim, ikisi de mükemmeldi, üstüne kaymaklı şekerpare istedim ancak beğenmedim, zaten kendileri yapmıyormuş, tatlıları dışarıdan alıyorlarmış... keşke tatlıları da kendileri yapsalar, neyse toplam 7.5 tl vererek memnun bir şekilde oradan ayrıldım. eve gelince de internetten araştırınca sizin sitenizi buldum.. en kısa zamanda tavsiyenize uyarak ciğer ve fırında makarna için tekrar gideceğim...

    YanıtlaSil