JAMIE'S ITALIAN - LONDRA (CANARY WHARF)

Bu yeme içme blogunu açtıktan sonra bana en fazla sorulan soru "Spor Spikeri olarak ne alaka" oldu. Ama beni tanıyanlar bilir yıllardır bu yeme içme işine de merakım vardır. Hatta evde ufak ufak şeflik denemelerim de oluyor. Zaten evde vakit geçirirken ( tabii vakit olursa) eğer maç izlemiyorsam mutlaka yemek programlarını izlerim. Digitürk'de Home Tv sağolsun güzel programlar var ama benim için 1 numara Jamie Oliver. Bütün programlarını kaydettim ve arşivde tutuyorum. Neyse geçen yıl Londra'ya gittiğimizde uzun süredir merak ettiğim Jamie's Italian'ı ziyaret etme şansı buldum. Bizi evlerinde misafir eden dostlarımız Şebnem ve Gökçe oturdukları semt olan Canary Wharf'daki restaurantta rezervasyon yaptılar. Ebru ile birlikte bu keyifli mekana heyecanla gittik. Biraz erken gittik ve masalar da doluydu ama bizi buyur ettikleri girişteki barda kokteyller inanılmazdı ve böyle bir geceye keyifli başlamak için daha iyisi olamazdı. 
Biraz bekledikten sonra masamıza oturduk. Mekan basit ama zevkli döşenmişti ve özellikle kasalarla arka fonda duran sebze ve meyveler ile asılı olan etlerin olduğu bölüm dikkat çekiciydi. 
Bu açık mutfağın tam önündeki masada oturduk ve başlangıç olarak buranın da İtalyan mutfağı olmasını fırsat bilerek bruschetta ile açılışı yapmak istedik. Tv programlarında da her defasında söylediği gibi basit tarifler kullanıyor ama kaliteli malzeme ve doğal sunum ile işin tadı bir başka oluyor. 
Bu nefis başlangıçtan sonra masamıza bakan ve adeta ateş gibi olan garsonumuz ana yemekler konusunda bitmek bilmeyen sorularımıza sabırla cevap verdi. Burada menü sürekli değiştiği için bazı yemekleri bulamayabilirsiniz ama değişmeyen lezzetler de mevcut. Mesela Spaghetti Alla Norma ya da Tagliatelle Bolognese
Ama et istiyorsanız çok değişik bir alternatif önerebilirim. Kuzu şişi menüde görünce şaşırdım ama bu bildiğiniz kuzu şiş değil. Şişin üstüne kuzunun her yerinden etler diziliyor. Antrikot, ciğer, böbrek ve aralarına ananas... Patates salatası üzerinde servis ediliyor. Gerçekten mükemmel bir lezzet oluyor.
Burada en fazla tercih edilen ve adeta buranın simgesi olmuş olan Jamie's Italian Burger ağzının suyunu akıtacak kadar iyi servis ediliyor. Burger seven birisiyseniz bunu atlamayın. Dışı iyi pişmiş ama suyu içinde köftesi ve taze ekmeğiyle içine koydukları basit ama lezzetli sosuyla bu lezzet kaçırılmaz.
Menüde fazla çeşit yok ama ufak dokunuşlarla klasik yemekleri daha mükemmel hale getiriyorlar. İşte 2013 Ekim itibariyle güncel menüleri bu...
Londra'da Canary Wharf'daki restaurant bizim büyük beğenizimi kazandı. Fiyatlar ucuz değil ama sonuna kadar hakediyorlar. 


Adres: Canary Wharf Unit17 - 2 Churchill Place - Londra

Tel: 020 3002 5252


Bu arada Tüm Britanya'da 34 restauranta ulaşan Jamie's Italian çok yakında İstanbul'da olacak. Zorlu Center'da açılacak olan restaurantı dört gözle bekliyorum. Jamie de bir açıklama yaptı ve 

“Jamie’s Italian’ı Türkiye’ye getirmekten dolayı oldukça 
heyecanlıyım. 

İstanbul, gerçekten muhteşem yeme-içme dünyasına sahip canlı, hareketli bir şehir. Aynı zamanda İstanbul’un tam kalbinde yer alan ve yeni çekim merkezi olmaya aday olan Zorlu Center’da olmak Jamie’s Italian ailesine mükemmel bir katkı olacak. " dedi. 


İşte İstanbul'daki mekanın görüntüsü de bu: 
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder