ŞELALE RESTAURANT - BOZÜYÜK

İstanbul'dan çıkıp Eskişehir ya da Antalya istikametine gidiyorsanız Bilecik-Bozüyük arasında dağ yolunda Şelale Restaurant'a mutlaka uğramanız gerekiyor. İlk kez 1994 yılında maç anlatmak için Eskişehir'e giderken uğramış ve kendimiz pişirip kendimiz yerken adeta mest olmuştuk. O zaman şu anki yerinden daha ufak bir mekana sahipti. Yanda gürül gürül akan dere ve dağ havasında et yemenin tadı bir başka oluyor doğrusu...Burada mola verdiğinizde isterseniz mangalı söyleyip kendiniz pişirebilir isterseniz sipariş verip gelmesini bekleyebilirsiniz. Hava güzelse bence ilk seçenek çok daha keyifli oluyor. Çoban salata ve bıçakla kesebileceğiniz yoğurt ile acılı ezme hemen masaya geliyor. 
Burada tabii ki et yemek gerekiyor. Etleri kiloyla sipariş verebilirsiniz. Ben ilk olarak kasap köfte ve sucuk ile başlamanızı tavsiye ederim, özellikle kasap köftesi çok lezzetli. Sonrasında ise hangi eti seviyorsanız söyleyebilirsiniz. Ben antrikot tercih ederim. Ama dağ havasından mıdır, yanda akan dereden midir yoksa kesilen hayvanların bu coğrafyada yetişmesinden midir çok lezzetli geliyor insana...


Şelale'de keyifli bir et ziyafetinden sonra sıra tatlıya gelince size şiddetle kabak tatlısını tavsiye ederim. 1994'de Eskişehir'den yayından dönerken Erman Hocam burada 4 porsiyon kabak tatlısı yiyerek hepimizi şaşırtmıştı. Geçen yıl ben uğradığımda aynı lezzeti koruduklarını gördüm. 
Şelale'de yemek keyifli ama geçen yıl önceki yıllara göre fiyatların biraz arttığına şahit oldum. Korkutacak kadar pahalı değil sadece biraz artmış. Eğer bu yolda seyahat ediyorsanız Şelale'de mola vermelisiniz. Yeri kolay Bilecik'ten 10 km. sonra dağ yolunda sağda... Kışın kapalı yerinde Ligtv de mevcut, aklınızda olsun...


Tel: 0228 2842163


3 yorum:

  1. bozüyükte asıl kokoreç denemeliydiniz.

    YanıtlaSil
  2. kokoreç yemeden mi gittiniz???

    YanıtlaSil
  3. Bilecik şelale restaurant konumu havası çok güzel FAKAT SAKIN YEMEK YEMEYİN. İĞRENÇ MUTFAĞI VAR. REZİL Mİ REZİL PERSONELİ VAR. YAZIKLAR OLSUN.

    YanıtlaSil