BAYRAMOĞLU DÖNER - KAVACIK

Uzun süredir gitmek istediğim ama bir türlü gidemediğim bu dönerciye bayramda yağmurlu bir günde uğradım. Kavacık'ta uzun yıllardır hizmet veren Bayramoğlu Döner çok kolay bir yerde eğer önünde park yeri yoksa yanda otopark mevcut. Dükkan büyük ama sürekli dolu...Sabırsızlıkla içeri girdiğimde aslında şanslı olduğumu anlıyorum çünkü bayram dolayısıyla şehir boş olduğundan mekanda her zamanki izdiham yok. Masaya oturur oturmaz döneri kaç porsiyon istediğimiz soruluyor ve işini iyi bilen hızlı servis elemanları masayı donatmaya başlıyor. 


İkram olarak her masaya acı biber turşusu, salata ve kızarmış patates geliyor. İsteyene soğan da servis ediliyor. Ben domatese bayıldım, tarla domatesi mis gibi kokuyordu. Patates kızartması ise dondurulmuş değil tam sevdiğim gibi "anne usülü" yapılmıştı. Gelelim asıl mevzuya yani dönere; Bayramoğlu dönerde çok iddialı ve etin iyisini aldıkları belli. Masaya gelen döner zaten görüntüsüyle kendini belli ediyor. 
Tadı inanılmaz, buraya neden daha önce gelmedim diye kendime kızıyorum. Döner konusunda herkesin zevki farklı ama yağlı et sevmeyen ve Flamingo dışında bir yerde döner yemeyen eşim bile bayılıyor. Et kekik kokuyor ama isterseniz masanızda olan taze dağ kekiği ile lezzetlendirebilirsiniz. Döner süper ama onun kadar iyi olan başka bir lezzet ise lavaş. Özel kuyu fırında yan duvara yapıştırılarak pişirilen lavaş incecik ve çok lezzetli. Böyle lavaş yemedim desem abartmış olmam sanırım. 
Burada iki tane devasa döner hergün akşama kalmadan bitiyor. Normal olarak 1 porsiyon gayet doyurucu ama ilave istemeden edemiyorsunuz. 


İşini iyi yapanlara saygım büyük. Bayramoğlu döner işini ciddiye alıyor ve yanında vereceği lavaşı bile özenle hazırlamak için elinden geleni yapıyor. Yemeğin sonunda masanıza zehir gibi çalışan garsonunuz hemen çayı bırakıyor. Burada tatlı olarak tavsiyem "Havuç Dilimi" olacak. Bu tatlı da ağızda dağılıyor ve başarılı. 
Bayramoğlu Döner ağzının tadını bilenlerin zaten yıllardır bildiği ve sevdiği bir mekan. Ben biraz geç de olsa öğrendim. Artık ayda bir kez mutlaka giderim. Size de tavsiye ederim. 
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder