GAZETECİLER LOKALİ - BEYOĞLU

Aslında burasının tam adı "İstanbul Basın Kurumu Gazeteciler Lokali" ama sadece basın mensupları değil herkes faydalanabiliyor. Geçen hafta Cine 5 Haber ekibinden arkadaşlarla ilk kez gittiğim bu mekanın müdavimlerinin olduğunu ve temiz, sıcak ve nezih ortamda lezzetli yemeklerle hoş vakit geçirdiklerini öğrendim. Sokaktan geçerekn bulmak zor ama yerini tarif edersem hemen bulabilirsiniz. 

İstiklal Caddesine girdikten sonra Fitaş Sinemasını geçince Erol Giyim mağazasının yanında küçük bir girişi var ve yukarı çıkarsanız eski binada hoş bir mekan sizi karşılayacak. 


İçerisi çok büyük değil ama ferah. Cuma ve Cumartesi akşamları fasıl da oluyor. Fasıl eğlenmek isteyenler için iyi bir alternatif ama bir iki duble içmek ve güzel mezelerin tadına bakmak için hafta içi tercih edilebilir. 


Burada fiks menü uygulaması da yapılıyor. Limitsiz içki ile 16 çeşit soğuk serpme meze, ara sıcaklar, ana yemek ve meyve 75 TL. Mekanın işletmecisi olan ve uzun yıllardır bu işi yapan Metin Çam herşeyin düzgün yürümesi için bizzat koşturuyor. Servis elemanları da işini iyi yapıyor doğrusu. Neyse yemeklere gelirsek, fiks menü yapan yerlerde genelde mezeleri çok beğenmem ama burada ustanın elinin tadı ve bilgisi iyi olsa gerek serpme mezelerin çoğu başarılıydı. 


Ben sadece Arnavut Ciğerini biraz vasat buldum onun dışında peyniri tam kıvamında, barbunya pilaki ve patlıcan çok iyiydi. Acılı ezme de çok hoşuma gitti. Ara sıcak olarak gelen kıymalı börek de bence lezzetliydi. Ama hamsi gelince bir anda masa şenlendi. Hamsi o kadar lezzetli ve iyi pişmişti ki tekrar istedik. 


Burada ana yemek olarak Köfte, Tavuk ya da Balık sipariş verebilirsiniz. Köfte idare eder ama Çipura yerseniz pişman olmazsınız. Ben biraz arsızlık yaparak yan masaya gelen patates kızartmasından istedim sağolsun Metin kırmadı ve tam 3 kez servis etti. Ayrıca mevsim sonu olmasına rağmen söğüş domatesler de lezzetliydi. Bu önemli çünkü lokantacılığın en önemli kısımlarından biri alışveriş. Burası neyi nereden alacağını biliyor ve alsında ufak bir ayrıntı gibi gözükse de çok önemli. Aşağıda Fiks Menüde olanlar yazıyor. 

FİKS MENÜ

16 ÇEŞİT SOĞUK SERPME MEZE


Acılı Ezme

Amerikan Salatası
Arnavut Ciğeri
Haydari
Ispanak Tarator
İtalyan Salatası
Mantar Salatası
Pancar Turşu
Patlıcan Salata
Pilaki
Semizotu
Tavuk Salatası
Zeytinyağlı Taze Fasulye
Zeytinyağlı Yaprak Sarma
Zeytinyağlı Biber Dolma

KARIŞIK MEVSİM SALATA


ARA SICAKLAR


Hamsi

Pazı Etli Yaprak Sarma
Sigara Böreği veya Kıymalı Paçanga

ANA YEMEK


KARIŞIK MEVSİM MEYVE TABAĞI


Cam kenarında yer bulursanız İstiklal caddesi manzarasıyla içkinizi yudumlayabilirsiniz. Sadece bilenlerin geldiği ailenizle rahatça gideceğiniz nezih ve hesaplı bir yer olarak tavsiye ederim.

Adres: İstiklal Caddesi No: 22 Kat: 1 Beyoğlu 

Tel: 0212 292 41 67 - 0542 315 26 40 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder