KAV BUTİK - NİŞANTAŞI

Genellikle yılbaşı yaklaştığı zaman hatırlasam da Nişantaşı vakit bulduğumuzda gitmekten çok keyif aldığımız bir yer. Burada haftanın tüm günleri mekanlar adeta dolup taşıyor ve her zevke göre bir mekan bulmak mümkün. Atiye Sokak Nişantaşı'nda en hareketli yerlerin başında geliyor ve burada son zamanlarda keyif aldığımız bir yer olan Kav Şarap Butiğini size tavsiye etmek istiyorum. Burada 1000 değişik şarap bulunuyor.


Şarap Üreticisi Kavaklıdere firmasının ilk kez 1988'de Ankara Tunus Caddesinde açtığı Kav Şarap Butiği Nişantaşı'nın yanı sıra Kapadokya ve İzmir Alsancak'da da hizmet veriyor. Kavaklıdere'nin ürettiği tüm şaraplar burada mevcut ayrıca yabancı şaraplar ve şarap aksesuarlarını da bulabilirsiniz. 


İş çıkışı birkaç kadeh içmek için uğranacak bir ara durak olmanın yanı sıra yemek için de bir alternatif olabilir. Personel şarap seçiminde size yardımcı oluyor, ayrıca içeride satılan şaraplardan market fiyatına alabilirsiniz. O kadar çeşit arasında tercih yapmakta zorlanırsanız mekanın işletmecileri sabırla sorularınızı yanıtlıyor. 


Burada benim tavsiyem yukarıdaki peynir tabağından sipariş vermeniz. Bazı Cihangir restaurantlarında 2 parça peynir ve bolca ıvır-zıvırı "Peynir Tabağı" adı altında fahiş fiyata sattıkları için buradaki tabak sizi tatmin edecektir. Şarap seçiminizi de yapınca keyifle başlayabilirsiniz. En soğuk havada bile cıvıl cıvıl sokakta sobayla oturmak bana daha cazip geliyor.   


Mutfak olmadığı için bazı başlangıçlar dışında bütün yemekler Winston Brasserie'den özel ısı korunaklı kaplarla geliyor. Menü basit ama önemli olan burada harika şarapların tadına bakmak. İsterseniz şarap menüsünden kadehle isterseniz de içeriden kendiniz seçerek şişe ile şarap siparişi verebiliyorsunuz. İçeriden alıp masada içerseniz etiket fiyatının üstüne 50 TL civarında fark ödemeniz gerekiyor. 

Pazar günleri kapalı olan Kav Butik saat 02.00'ye kadar açık. 

Adres: Atiye Sokak 12/1 Teşvikiye 
Telefon: 0212 234 9120Hiç yorum yok:

Yorum Gönder