PİDEKÖY - ANKARA (ARMADA)

Basketbol maçı anlatmak için Ankara'ya gittiğimizde uğradığımız mekanlar hep aynı oluyor. Ted Kolejlilerin maçlarını TOBB Spor Salonunda oynamasıyla birlikte Ankara'nın içine girmeden doğrudan Söğütözü'ne gidiyoruz. Burada da vakit geçirmek ve yemek için Armada AVM bizim tek durağımız oluyor. Armada'da geçen hafta yeni bir mekan keşfettik. Ankara'da oturanlar belki biliyordur: Pideköy AVM'de en üst katta yer alan Pideköy zevkli döşenmiş iç ve dış mekanıyla girişte beğenimizi kazandı. Dekorasyon ve tasarım olarak insanın içini açıyor. Arka tarafta terasın önündeki bahçe gibi dizayn edilen yere oturduk. 
Mekan güzel ama yemekler nasıl. Bu sorunun cevabını vermeden önce menünün çok geniş ve değişik olduğunu söylemeliyim. Hemen her türde pide yapıyorlar. İsterseniz çorba ile başlayabilirsiniz, ben içmedim ama içenler beğendi. Ortaya söylediğimiz ve ücretli olan turşu ise iyiydi. 
Pide çeşitleri çok fazla, açık ve kapalı pidenin yanı sıra yuvarlak pideler de yapıyorlar. Açık olarak yuvarlak tercih etmezseniz normal pide de yapıyorlar. Ben kıymalı ve kuşbaşılı kaşarlı pide istedim. Tahta üstünde şık sunumuyla pide tam kıvamında pişmiş olarak masaya geldi. 
Masadaki diğer arkadaşlardan Tufan ise yarısı ıspanaklı yarısı patatesli kapalı pide sipariş verdi. Onun pidesi de gerçekten çok güzeldi. 
Pidede önemli olan hamurun iyi hazırlanması ve kaliteli malzeme kullanılması. Burada ikisi de vardı. Pideköy'ün özel pidesi ise Pideköy'ün Dörtlüsü adını verdikleri karışık açık... Yemedik ama bir sonraki gidişimde mutlaka deneyeceğim. 
Pidelerin porsiyonları gayet doyurucu ve fiyatları da çok ucuz. Burada 1 pide 1 içecek ve turşu ile 15-16 TL'ye karnınızı doyurmanız mümkün. Ben bu mekanı beğendim zaten beğenmesem buraya koymazdım. Tekrar hatırlatmakta fayda var, eğer gittiğim mekanda yediklerim hoşuma gitmemişse siteye kesinlikle koymuyorum. Bu sitede yazılan bütün yerler benim size tavsiyemdir. 
Ankara'da 6 şubesiyle hizmet veren Pideköy'ün güzel bir de internet sitesi bulunuyor. Buradan online sipariş de verebiliyorsunuz.


http://pidekoy.com/pidekoy/


1 yorum:


  1. İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili Ortak Sağlık Güvenlik Birimi OSGB Hizmetleri içinhttp://www.kadro-osgb.com

    YanıtlaSil