SEVİNÇ PASTANESİ - İZMİR

İzmir benim için her zaman yaşamayı istediğim şehir olarak özel bir yere sahip. Gerek çocukluk yıllarında akraba ziyaretleri gerek gençlik dönemlerinde her sömestrde gitmemle bayağı bir vakit geçirdim. Şimdi de sık sık maç anlatmak için İzmir'e gidiyorum. Bu güzel şehirde en sevdiğim yerlerin başında da bir lezzet klasiği olan Alsancak'daki Sevinç Pastanesi geliyor. Burası hem şehrin kalbinde bir buluşma noktası hem de inanılmaz pastaların yapıldığı bir yer. Piyasa yapmak isteyenlerin uzun yıllardır vazgeçemediği bir nokta. İzmir'de birisine randevu verecekseniz "Sevinç'in önünde" demeniz kafi... 1957 yılında açılan bu pastanede özellikle güzel havalarda ve hafta sonu yer bulmak adeta imkansız. Günün erken saatlerinde burada kahvaltı servisi başlıyor. Sevinç Kahvaltısı hem sunum hem de lezzet olarak çok başarılı. 
Ege'de olup da peynirin en iyisini, salatalık ve domatesin en tazesini yememek zaten mümkün değil. Kahvaltı sonrasında tüm gün menüde sandviçler ile salata ve krepler de yer alıyor. Ben özellikle eğer mevsiminde ise enginar kalbi yemenizi öneriyorum. Harika... Ayrıca krepleri de çok lezzetli. 
Sevinç Pastanesinin asıl ünü pastalarında. Bütün yaş pastaları çok iyi yapıyorlar ve bu konuda uzman oldukları belli ama aralarında biri hemen öne çıkıyor: Pavlova 

Bu pastayı bugüne kadar en iyi yapan yerin Sevinç olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Pavlova tatlı sevenler için bol malzemesi ve enfes kremasıyla unutulmayacak bir tat...Pavlova favorim ama diğer yaş pastalar özellikle çikolatalı olanlar harika. Burada sütlü tatlı ya da şöbiyet de bulunuyor ama yaş pastadan şaşmayın derim. İyi yapıldığında damakları şenlendiren ama kötü yapılınca eziyet olan milföy pasta burada çok lezzetli. Dondurmasının da tadına baktım vasatın üstünde..
Sevinç Pastanesi temiz ve ferah mekanı, merkezi konumu ve lezzetli ürünleri ile İzmir'de mutlaka gitmeniz gereken bir yer. Ben hiç pişman olmadım. Fiyatlar böyle bir yer için gayet uygun. Tavsiye ederim. 
Adres: Ali Çetinkaya Bulvarı no: 31 Alsancak - İzmir 


Telefon: 0232 422 18 84 


http://www.sevincpastanesi.com.tr/index.php


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder