TERRACE MANTI - FULYA

Burada az bilinen yerleri biraz daha fazla tanıtmaya çalışıyorum. Ama bu kez belki de Fulya civarında çalışan herkesin bildiği bir yerden söz etmek istiyorum. Uzun yıllardır Fulya'da Otim'in çaprazında hizmet veren Terrace Mantı özellikle o çevrede plaza çalışanlarının en fazla rağbet ettiği yerlerin başında geliyor. Burada özellikle öğle servislerinde yer bulmak oldukça zor. Ama mekanın içi geniş ve bol masa var. Terrace'da önce lezzetli bir çorba ile başlangıç yapabilirsiniz. Benim size tavsiye edeceklerimin başında çiğ börek geliyor. Burada peynirli ya da kıymalı çiğ börek servis ediliyor. Porsiyonda 2 tane bulunuyor ve gayet başarılı. 


Çiğ Börek için önemli olan temiz bir yağda kızarmış olması ve iç malzemenin kıvamı. Bu konuda iyi olduklarını söyleyebiliriz. Tabii ki mantı buranın belki de en fazla rağbet gören spesyali. Mantıyı her mekanda farklı hazırlanış biçiminde gördük. Burada hamurun kalitesi ve içinde bol malzeme olması hemen dikkat çekiyor. Çıtır Mantı gerçekten bir başeser...


Mantı sevenler istedikleri tadı burada bulabilirler. Ama bana göre Terrace'da yenecek en özel şey yaprak sarma. İki şekilde de hazırlıyorlar. İsterseniz ve kalmışsa etli sıcak yaprak sarma bir harika. Dilerseniz de zeytinyağlı sarma kalem gibi ve harika. 


Hep söylediğim gibi işini özenle ve iyi yapanlara büyük saygı duyuyorum. Burada da yemeklerde özen gösterildiği belli oluyor. Ayrıca servis elemanları da hızlı ve işinin ehli. Yolunuz Fulya civarına düşerse mutlaka uğramalısınız. 

Adres: Ayazmadere Caddesi No : 13 Fulya- Beşiktaş 
Telefon: 0212 327 88 40 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder