AHMET 1 KIR PİDESİ - BOSTANCI

Benim çocukluğum Beşiktaş'ta geçti ama sık sık Anadolu yakasında oturan arkadaşlarımı ziyaret ederdim. İşte bu ziyaretlerimde Ahmet 1'de Kır Pidesini keşfettim. O günkü şartlarda bu kadar ucuza böylesine lezzet alarak karnımızı doyurmak bizim için bulunmaz nimetti. Ahmet 1 uzun yıllardır aynı kalite ve lezzetle ucuza karnını doyurmak isteyenlerin uğrak noktası olmayı başarıyor. Bostancı istasyonu çıkışında sağda altta yer alan mekandan gelen koku sizi adeta oraya çağırıyor. Burada sadece kır pidesi satılıyor.


Sadece tek ürün yapan yerlere bayılıyorum. O ürüne odaklanıyor ve en iyisini yapıyorlar. Benim bildiğim kadarıyla Göztepe İstasyonunda bulunan bir dükkanda ilk kez Kır Pidesi yapıldı. Bunu belirten bir yazı hala o dükkanın camında yer alıyor. Ayrıca Erenköy İstasyonunun bir sokak üstünde de yine çok lezzetli Kır Pidesi yapan bir yer var. İstasyon- Kır Pidesi ilişkisi üzerine ayrı bir yazı çıkabilir ama biz konumuza dönelim. Ahmet 1'de kıymalı,peynirli ya da patatesli kır pidesi yiyebilirsiniz. Benim tercihim üzerine pul biber serpilmiş kıymalı kır pidesi...


Burada açık ayran pidenin yanında olmazsa olmaz. Ben ayran sevmediğim için meşrubatla idare ediyorum. Hiç unutmam çocukluğumda burada ayrandan başka içecek şey satılmıyordu. Pideler o kadar çabuk tüketiliyor ki bazen yetiştiremiyorlar. Kır Pidesi yiyecekseniz fırından çıkmış sıcak olarak tüketin. Ben sıcak yoksa bekliyorum. Hala yolum oraya düşerse ya da düşmese bile özellikle kır pidesi için Bostancı'ya giderim. Peynirli pidesi de çok iyidir. 


En baştan beri söylüyorum ben gurme değilim olmak da istemiyorum. Sadece benim yerken zevk aldığım şeyleri size tavsiye etmek için bunları yazıyorum. Ahmet 1 salaş ötesi bir yer ama ben seviyorum. Öğrencilerin hayatını kurtaran fiyatlarıyla da takdir edilmesi gereken burada Pide 1.75 TL... Yani 5 TL'ye karnınız doyurabilirsiniz. 

Adres: Prof. Ali Nihat Tarlan cad. 5-9 Bostancı 

Telefon: 0216 348 06 76 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder