DÜVEROĞLU KEBAP - ANKARA

Ankara seyahatlerimiz artmaya başlayınca değişik lezzet mekanları arayışımız da hızlandı. Son seyahatimizde namını uzun süredir duyduğumuz ama gitmeye fırsat bulamadığımız Düveroğlu'nu nihayet ziyaret ettik. Bir dönemlerin en işlek caddelerinden olan Anıttepe Gençlik Caddesinde yer alan Düveroğlu kebap sevenler için vazgeçilmez bir adres. 1963'de kurulmuş ve hala aynı kalitede devam ediyor.Burası klasik bir Gaziantep kebapçısı. İçerisi basit döşenmiş ama temiz ve servis elemanları işini biliyor. Özellikle öğle saatlerinde masa bulmakta zorlanabilirsiniz. Yerinize oturunca masaya ilk olarak salata ve acılı ezme ile lavaş geliyor. Ezme lezzetli...
Bence ne yerseniz yiyin önce lahmacunla başlayın. Lahmacun malzemesi bol ve çok lezzetli. Yağsız lahmacun severseniz biraz yağlı gelebilir ama kebapçıları da diyet ürün satan yerlere çevirmeyelim. Biraz yağ olacak lezzeti de böyle çıkar zaten. 
Lahmacun faslı bittikten sonra sırada ana yemekler var. Biz en son 3 kişi gittiğimizde 3 farklı sipariş verdik. Öncelikle belirtmekte fayda var burada döner de yapılıyor. Biz dönerin de tadına bakmak için normal yemeklerimizin yanına az döner istedik. Ben kuzu şiş istedim. Yanındaki döner vasatın üstündeydi ama kuzu şiş harikaydı. Yumuşacık et iyi terbiye edilmiş ve güzel pişmişti. 
Burak Beyti Sarma istedi. Yanına az döner de istemişti ama şefimiz bir güzellik yaparak döneri de sarma yaparak üzerine sos gezdirerek servis etti. Porsiyon harika gözüküyordu tadı da öyleydi. 
Tufan ise Adana yanına az döner istedi. Adana da diğer kebaplar gibi ortalamanın üstündeydi. Burada eğer bulabilirseniz Küşneme de deneyebilirsiniz. Biz gittiğimizde yoktu ama herkes övgüyle bahsediyordu.
Düveroğlu kebap sevenlerin kesinlikle memnun kalacağı bir lezzet noktası. Burada tatlı çeşitleri de meşhur. Ben Havuç Dilimi sipariş ettim ve birazcık fazla şerbetli olmasına rağmen çok beğendim. Diğer tatlılar arasında cevizli baklava da güzeldi. 
Düveroğlı aynı zamanda inanılmaz derecede hesaplı bir yer. Burada kalite ucuza sunuluyor. Adana 11 Kuzu Şiş 16 TL dersem bana inanırsınız herhalde. Ankara'da Anıttepe dışında Kızılay ve Ümitköy'de de şubeleri var. Burada ziyafet çektikten sonra size tavsiyem hemen sağa kıvrılın ve Anıtkabir'i ziyaret edin. Hem yediklerinizi biraz eritirsiniz hem de Atamıza saygınızı bir kez daha sunarsınız.


Adres: Gençlik Caddesi No: 18 Anıttepe - Ankara

Telefon: (0312) 229 79 38

http://www.duveroglukebap.com/Hiç yorum yok:

Yorum Gönder