KATMERCİZADE KAHVALTI - UŞAK

Uşak'ta otelde kahvaltı yapmayı tercih etmedik ve bir gün önce yolun kenarında gördüğümüz Katmercizade'ye geldik. Burası tam bir aile işletmesi ve karı-koca işin başında duruyorlar. Serviste çalışanlar ise üniversite öğrencisi. Masaya geçmeden tezgahta duran börek ve hamur işlerine bakmakta fayda var. Yukarıdaki resimde gördüğünüz ağaç bile burayı sevmek için yeterli. Ağacı kesmemek için tavanı delen zihniyetin kötü bir hizmet vermesi zaten mümkün değil. Neyse böreklerden karışık olarak istedik ve yine ortaya bir kahvaltı tabağı aldık. Kahvaltı tabağı ufak ama yanında gelenlerle gayet doyurucu. 

Peynir, zeytin, balkaymak, reçel, pekmez, domates, salatalık ve haşlanmış yumurta ile gelen tabağın yanında benim çok beğendiğim karışık kızartma sabah iyi gidiyor. Roka ve maydanoz ile yeşillik de unutulmamış. Bir de sosis ve yeşil biber birlikte domates sosuyla yapılmış. Ben klasik kahvaltılıktan daha fazla bunların düşünülmesini sevdim.Çaylar demli ve daha son yudumunuzu alırken yenisi geliyor. Bu tip yerlerde bizim yan masamızdakiler gibi ıcığını cıcığını sormak yerine masaya oturup sürprizleri beklemek daha keyifli ama biz millet olarak keyif almayı fazla bilmiyoruz, herşeyi en iyi kendimizin bildiğini düşünüyoruz. Burada bize göre günün sürpriz anne usulü Yumurtalı Ekmek oldu. Süperdi... Hatta tabağın yarısını yedikten sonra fotoğraf çekmek aklıma geldi. 
Neyse buranın asıl ürünü tabii ki katmer. Ama bu Antep'de yediğimiz tatlı Katmer değil, peynirli olarak hazırlanan katmer. Ben beğendim, kahvaltıda gayet iyi gidiyor. Böreklerin bazıları çok başarılıydı ama hepsi ev yapımı olduğu için özenle yapılmış. 
Kahvaltı için başka ne olmalı bilmiyorum. Burada karnınız doymadan ayrılmanız mümkün değil. Mekan geniş ve ferah, servis iyi, sahipleri güleryüzlü daha ne olsun.... Adam başı dörder çay içip yukarıda saydıklarımı da yedikten sonra gelen hesap 25 TL olunca ben şaşırdım. Ucuza kalite böyle oluyor demek ki... Yeri çok basit Üniversiteye giderken sağda "Zavallı Kurufasulyeci" nin hemen yanında. Orası da neresi derseniz, Uşak seyahatinin yıldızı bir sonraki yazıda...


Adres: Ünalan Mah. Atatürk Bulvarı No: 78 - Uşak


Telefon: 0276 223 84 68 


5 yorum:

 1. Merhabalar geçen ay Ağustos ayında ben, eşim,kızım annem ve babamla birlikte İzmir’den Nevşehir’e gidecektik.Bende yol güzergahımızda gelir ve giderken nerelerde ne yenir diye araştırırken bu siteyi ve bu arkadaşın yorumunu okuyunca bu mekanda kahvaltı yaparız dedim ve dediğim gibi burada mola verdik.Başımızdan geçenleri abartısız olarak paylaşıyorum: Babam sadece çorba içeceğini söyledi ve bizde kahvaltı yapmak istediğimizi söyleyince işletmeci olan bayan 2 kişilik kahvaltının hepimize yeteceğini, 1 kişilik kahvaltının 19TL. olduğunu, babama da az çorba vereceğini ve börek tabağınında olduğunu söyledi ve bize bir termos çay verdi.Kızım farklı bir içecek yani meyve suyu tercih etti ve bir güzel kahvaltımızı yaptık karnımız doydu.Gelelim şimdi işin hesap kısmına kasada toplam 63 TL.hesap ödedim.Hesabı incelediğimde 18 TL servis parasını gördüm bu nedir dedim?İşletmeci bayan bana diğer iki kişiye açılan servis ücreti dedi bende neden diye sorunca e onlarda oturdu ve onlara da çay verdik ve kahvaltı yediler ya dedi.Bende sabah sabah huzurumuz kaçmasın diye hesabı ödedim çıktım.Bizim işletmecilerdeki mantığa bakar mısınız?Yani 2 kişilik kahvaltı ile 4 kişi doyacak ya bunun acısını nasıl çıkartırım ben diye düşünüyor?Nasıl olsa müşteri 2 kişilik para ödeyeceğim diye seviniyor ya kasaya gelince kazığı yiyip gidiyor.4 kişilik kahvaltı 19*4= 76 TL. 2 kişilik kahvaltı artı servis ücreti 56 TL siz olsanız hangisini yersiniz? Ben bir daha burada kahvaltı yapmam kimseye de tavsiye etmem.Dönüşte Afyondaki Özdilek tesislerinde açık büfe kahvaltı yaptık.Adam başı 23 TL.Herşey sınırsız Portakal suyu,Çayı Türk Kahvesi,Ekmek tatlısı,Kavunu karpuzu dahil herkes esnaf herkes işletmeci olamaz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Murat Bey, işletmemizle ilgili ağır ithamlarınıza cevap vermeden önce şunu belirtmeliyiz ki ben ve eşim uzun yıllardır bu mesleği icra etmekte olup baba mesleğini onurumuzla sürdürmekteyiz. Bunca yıllık meslek hayatımızda maddiyat hiçbir zaman önceliğimiz olmadığı için Zeytin Kahvaltı olarak saygıdeğer müşterilerimizle aile olmayı başardık. Yorumunuzda iddia ettiğiniz söylemlere gelince; serpme kahvaltımızın fiyatı 19 TL olup 2 yıldır herhangi bir zam yapılmamaktadır. Sizinde başka bir firmada belirttiğiniz fiyata ve günümüz koşullarına göre fiyatımızın makul olduğu kuşkusuzdur. Hesaplama ile ilgili; iki kişilik serpme kahvaltımızın fiyatı 19*2=38 TL, günün çorbası 6 TL, meyve suyu 4 TL ve servis ücreti 15 TL (bahsettiğiniz gibi 18 TL değil) olmak üzere toplam 63 TL hesap ödemişsiniz. Sizin işletmecilerdeki mantık diyerek nitelendirdiğiniz servis ücreti ile ilgili 2 kişilik serpme kahvaltı 4 kişi yapılacağı için börek tabağı ve sınırsız çay servis edilmekte olup bir kişi için 4 börek çeşidi konulmaktadır. Ayrıca servis esnasında serpme kahvaltıda gelen ürünlerden tekrar istediklerinizi getirebileceğimizi de belirtmekteyiz. Bunun yanında çocuktan herhangi bir servis ücreti de alınmamıştır. 'Bir güzel kahvaltımızı yaptık' dedikten sonra, farklı bir firmada verdiğiniz fiyat 23*5=115 TL iken 63 TL hesap size fazla geliyorsa tercih sizin.

   Sil
 2. Merhabalar, Zeytin Kahvaltı ailesi olarak bu değerli sayfada bize yer veren Barbaros Çidal'a teşekkürlerimizi sunuyoruz.

  YanıtlaSil
 3. Bizde başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum 1ay önce Adayından kardeşim oğluyla beraber bana geldi 3 gün kaldıktan sonra hep beraber Afyon'a dönmeye karar verdik yolda karnınız açıktı Zavallı kurufasulye ciye uğradım toplam 4 kişiydik yeğenim sade paça çorbası içti geri kalan 3kişi kurufasulye istedik yanında sade pirinç pilavı geldi cacık ekmek turşu vardı yedik ellerine sağlık güzeldi yiğidi öldür hakkını yeme kasaya hesap sorduk fiyat ne çıktı dersiniz 90 TL dediler birşey demedik ama yüreğimizde oturdu günah hak ettiğinizi hiç düşünmüyorum buraya asla uğramam.

  YanıtlaSil
 4. Böyle fırsatçılara uğramamak lazım.Git arkadaşım özdileğe 20 tl ye sınırsız açık büfe taze portakal suyu meyve suları dahil ye.Bizlere hak biz macera arıyoruz.

  YanıtlaSil