CAN RESTAURANT - ALİAĞA

Basketbol maçları için Türkiye'nin değişik bölgelerine seyahat ediyoruz. Deplasman Spikeri !!! olarak bu durumdan çok da şikayetçi değilim doğrusu. Çünkü hem yeni yerleri görme şansım oluyor hem de bu site için yeni mekanlar keşfediyorum. Aliağa son 4 sezondur ligde ve bu güzel Ege ilçesinde hep iyi karşılanıyoruz. O bölgede olup da deniz ürünlerinin tadına bakmamak olmaz. Biz de çoğunlukla deniz kenarındaki Can Balık'ta yiyoruz. Aliağa'da basketbolu geliştiren menajer Birtan Saka'nın sahibi olduğu mekanda her şey çok taze. Aralık ortasında bile güneşin altında dışarıda oturabiliyorsunuz. 


Can Restaurant'da sadece balık yok isteyenlere et ve ızgara çeşitleri de sunuluyor ama karşıda küçük balıkçı barınağı varken ve taze balıklar ve deniz ürünleri sabah gelmişken burada balık yemenizi tavsiye ediyorum. Masaya oturunca önce mutlaka özel mevsim salatası isteyin. Ege'de roka ve diğer yeşilliklerin tadı bambaşka oluyor ve bu salata iştahınızı biraz daha açacaktır. 


Salatanın yanında greyfurt dilimleri olması da ilginç ama lezzetli bir tercih olmuş. Sonrasında ara sıcak olarak mutlaka kalamar yemelisiniz. Bu bölgede poşette satılan donmuş kalamar bulamazsınız. Zaten bolca çıkan yerli kalamarların tadı da İstanbul'da meşhur balıkçılarda yediğiniz donmuş ve lastik gibi kalamarların yanında tarif bile edilemez. Kalamar bacaklarıyla servis ediliyorsa o taze ve yerli kalamardır. Bacaklarını görmediğiniz kalamarı yememek gerekir aslında. Neyse kalamarın tadı inanılmaz. İsteyene karides güveç ya da midye dolmayı da tavsiye ederim.


Balık tercihinizi mekanın girişinde yer alan tezgaha bakarak yapabilirsiniz. Gününe göre balık olur ama kültür balıkları her daim mevcut. Biz son gittiğimizde deniz çipurası vardı ama ufaktı, harika gözüken büyük barbunlar vardı ve ben hemen barbun istedim. İstanbul'da balıkçılar tekiri barbun diye yuttururken bu kadar büyük balığa dayanamadım. Diğer arkadaşlarım çipura istedi ve yanına tadımlık barbun söylediler. 


Bir porsiyonda 5 tane iri barbunu başka yerde vermezler. Çipuranın yanında 2 tane barbun da gözüme çok güzel göründü doğrusu. Balık için söylenecek fazla bir şey yok aslında deniz kokuyordu ve taptazeydi. İyi bir yağda güzelce kızartıldığını da eklemek gerekir. Yedikten sonra bu balığı ızgara da yaptırabilirdim diye düşündüm. Yönetmenimiz Emre balık yemek istemedi ve karışık et tabağı söyledi. Onun da beğendiğini eklemeliyim. Tatlı olarak gelen ayva tatlısı biraz vasat kaldı ama o kadar kusur kadı kızında da olur. Ben yediğim kalamar ve barbunun tadının keyfini çıkarıyordum. 


Can Restaurant yolunuz Aliağa'ya düşerse kesinlikle tavsiye edeceğim bir mekan. Burada alkol de satılıyor ve mezelerle güzel bir rakı sofrası da kurabilirsiniz. Biz 4 kişi tıka basa balık ve deniz ürünüyle 160 TL hesap ödedik. Bu yemeğe bu fiyat çok uygun...

Adres: Yalı Mah. Fevzipaşa Sokak No: 12-14 Aliağa 

Tel: 0232 616 95 10 


7 yorum:

 1. Süper bir mekan.. Denizin verdiği ferahlık eşliğinde rakı balık mükemmel oluyor.. Can restaurant aliağada 30 yıldır kalitesini hiç düşürmedi.. Tavsiye ederim..

  YanıtlaSil
 2. geçen hafta ordaydım kalamarından balığına kadar hersey mukemmeldi kalamar tam ayarında pişmişti.eline sağlık ustam....

  YanıtlaSil
 3. 4 Ekim 2015 günü iki aile 4 yetşkin 3 cocuk 0-6 yas grubu yemeğe gittik.Arkadaşımın yediği 1 tane lüfer , 3 tane çinekop 150 lira para yazdılar.Salata 35 lira .Verdiğimiz hesap toplam da 300 000 lira rakı da yok ha.Haram zıkkım olsun .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kardeş Vallahi iyi kurtarmışsınız, biz rakı açtırdık 3000 tl hesap ödedik. Evet yazıyla "üç bin". Çeşme de ödemedim böyle hesap

   Sil
 4. Kazıkçılar.İşletme kültürü olmayan mekan

  YanıtlaSil
 5. O mekana verilen paraya göre Alınan hizmet oldukça kötüdür. Aynı paraya Bostanlı da gayet lüks bir yerde çok daha kaliteli hizmet alabilirsiniz. Et yemekleri de çok lezzetsizdir. Niye reklam yapıldığını anlamadım

  YanıtlaSil
 6. 10 mart 2018 günü aliağa balık restaurant ta yemekte idik. hesap şişiriliyor. yemediğimiz ve içmediğimiz şeyler hesaba eklenmiş. Eğer dikkat edilmezse iyi bir kazık yenir. tavsiye etmem kimseye.

  YanıtlaSil