HAVZAN ETLİ EKMEK - KONYA

Bu sitede yazdığım bütün mekanlara bizzat kendim giderek tadım yaptım. Sadece Altınova Ege Lokantasında sevgili Hıfzı benim adıma bu işi yapmıştı. Şimdi ikinci istisnayı yine damak tadına güvendiğim Orçin-Sema çifti için yapacağım ve onların Konya'da ziyaret edip beğendiği Havzan Etli Ekmek'i yazacağım. Bu çift aslında o kadar güzel sofralar kuruyor ki restaurant açsalar kapıda kuyruk olur. Neyse Havzan Konya'da pek çok şubesi olan bir yer. Onlar Nalçacı'daki şubeye gitmişler. 


Burası kesinlikle salaş ama tertemiz bir mekan. Süper bir açık ayranı ve masaya oturunca hemen gelen salatası da güzel ama asıl ziyafet ortaya tahta üstünde gelen üçlü oluyor. Etli Ekmek, Bıçak Arası ve Mevlana üçlüsü MFÖ'den hatta Metin-Ali-Feyyaz'dan bile daha iyi bir üçlü olmuş. 


Etli Ekmek de çok güzel ama ben en çok bıçakarası severim. Havzan'da gelen bilgilere göre hamur incecik ve kullandıkları et çok lezzetli. Ben ilk gittiğimde bizzat ziyaret edeceğim. Ve yazıyı güncelleyerek eklemeler yapacağım.


Konya'da etli ekmek için ilk adres Havzan. Bana gelen bilgilere göre burada yemeden dönmemek gerekiyor. 

http://www.havzanetliekmek.com.tr/

1 yorum:

  1. 09 TEMMUZ 2016 DA KONYA DA BULUNDUĞUM DÖNEM HAVZAN ETLİEKMEĞE GİTTİK AMAN ALLAHIM BU NE GÜZEL BİRŞEY ÖZELLİKLE MEVLANA MÜTHİŞ LEZZET KESİNLİKLE TADINI ÇOK BEĞENDİK.

    YanıtlaSil