CEMO ETLİ EKMEK - KONYA

Konya'da bu kez değişik bir yerde Etli Ekmek yemek istediğimiz için taksicilere sorduk ve Cemo yanıtını aldık. Maç sonrası bize en yakın yerde olan ( Ya da taksicinin bizi götürmek istediği) Cemo'ya gittik. Konya'da 3 şubeleri bulunuyor: Nalçacı, Meram ve bizim gittiğimiz otogara yakın olan Selçuklu şubesi. Ultrasonik bir binada yer alan Cemo bir restaurantdan daha çok bir düğün salonunu andırıyor. Sonradan öğrendiğimize göre Nalçacı daha otantik ve orijinal olan yermiş. 


Biz Pazar akşamı gittik ve hangar gibi mekanda yer olmadığını gördük. O kalabalıkta 5 dakikada boşalan bir masaya alındık. Yaz aylarında büyük bir terası olan mekan sanırım daha güzel oluyordur. Kalabalık olunca servisin gelmesi de biraz sarkabiliyor. Siparişler alındı ve masa hemen donatıldı. Salata, yeşillik turp, acı turşu biber ile dolan masada ilk gelen bamya çorbası oldu. Ben bamya çorbasını çok severim ve Cemo bu konuda geçer not almayı başardı. 


Çorba sonrası kalabalıktan dolayı 20-25 dakika kadar yemeklerimizin gelmesini bekledik. Burada sadece etli ekmek bulunmuyor ama etli ekmek, bıçakarası ve benim Mevlana diye bildiğim ama burada Konya Böreği denen kaşarlı-kıymalı etli ekmek masaya geldi ve hepsinin tadına baktık. Etli ekmek ve diğerleri gerçekten lezzetliydi ama bu kadar kalabalık olmayan bir ortamda ve bence Nalçacı'daki ufak dükkanda bir kez daha yemek gerek. Ben beğendim, standardın üzerinde bir lezzeti vardı. 


Etli ekmek yemek istemezseniz Konya'nın meşhur Fırın Kebabını ya da Tirit de yiyebilirsiniz. Ayrıca menüde her yerde bulabileceğiniz tavuk şiş ve kuzu şiş gibi seçenekler de mevcut. Burada önemli olan kullanılan etin kalitesi ve benim gördüğüm kadarıyla bu konuda Cemo çok başarılı. 


Kalabalık bir salonda servisler biraz geç geliyor dedik burası normal ama servis elemanları inanılmaz özverili ve çok hızlı. Servisin gecikmesinin nedeni fırının kapasiteye yetişememesi. Tatlı olarak burada size tavsiye edeceğim iki çeşit var. İlki Höşmerim: Balıkesir civarındaki peynir tatlısı olan Höşmerim ile sadece isim benzerliği var. Burada un helvası kavruluyor üzerine bal ilave edilip cevizle servis ediliyor. Tadı mükemmel. Kaymaklı Ekmek Kadayıfı ise vasatın çok üstünde özellikle kaymağın tadı şahane...


Fiyatlar çok hesaplı; Bamya çorbası 7, Etli Ekmek 8, Tatlı 6 TL... Ben düğün salonu gibi olması dışında bir kusur göremedim. Lezzet olarak ise Havzan sanki bir tık daha üstte gibi ama Cemo'da yediğiniz için pişman olmazsınız. 

http://www.cemoetliekmek.com

Adres: Selçuklu Belediyesi yanı Turkuaz İş Merkezi (Real AVM Karşısı) SELÇUKLU/KONYA

Telefon: 0332 249 66 66 - 0332 249 42 42

1 yorum:

  1. Ramazan ayinda esim cocuk emzirdigi icin buraya gittik.fakat ne bir ilgi var ne de bir guleryuz.sunu da belirtmek isterim iftara daha 4 saat vardi.biz iftar icin gitmedik.her ne olursa olsun hani bizim dinimiz saygi dini idiydi ya bu yalan.saygi sadece bu sekilde olmaz ama ben nasil ki oruc tutanlara saygim varsa onlarin da bana saygili olmasi gerek.kisacasi uzerine kirmizi yelek giyip icine beyaz gomlek altina da siyah kumas giymekle adam olunmaz.

    YanıtlaSil