BURGER LAB - AKMERKEZ

Son dönemde hızla yayılan yeni kuşak Burger Restoranları sayesinde nihayet doğru düzgün burger yemeye başladık. Sayıları giderek çoğalıyor ve benim çok gitmek istediğim yerler olduğunu baştan söyleyerek Akmerkez'de çok beğendiğim Burger Lab'ı sizlere önereyim. Burası önce Karaköy'de bir dükkanda başlayan serüveni Akmerkez'in yemek katında sinemanın hemen yanında ufacık bir büfe gibi gözüken yere de taşıdı. İçerisi ufak ama önünde ve yan tarafında oturacak rahat masaları bulunuyor. 


Burger yapmak için en önemli şart etin yani köftenin güzel olması. Burada kullanılan et yüzde 100 dana eti ve dişi dana yani düve eti tercih ediliyor. Etler standart olarak orta pişmiş olarak hazırlanıyor eğer tercihiniz farklı ise mutlaka belirtmelisiniz. Ama unutmayın köfte ya da et ne kadar çok pişerse o kadar kuru oluyor. 10-12 dakika arasında burgeriniz hazırlanıyor ve servis ediliyor. 


Buranın spesyali 200 gr. et ile hazırlanan Lab Burger; içinde karamelize soğan, peynir ve dana bacon da bulunuyor. Tadı gerçekten süper ama büyük köfteyi yerken zorlanabilirsiniz. İsteyenlere farklı burgerler de mevcut. Acı seviyorsanız benim yediğim Mad Burger çok başarılı, Peyniri daha fazla hissetmek için Cheesy Burger, Zeytin tadı olsun diyorsanız Olivy Burger sizleri bekliyor. 


Burgerin yanında tahtada sadece ufak bir kornişon turşu servis ediliyor. Ama isterseniz sade ya da baharatlı patates de var ve tadı çok güzel. İşin sırrının mangalda olduğunu da düşünüyorum. Özel hazırlanan mangal ve katkısız et bir araya gelince ortaya harika bir lezzet çıkıyor. Servis güleryüzlü ve hızlı...


Fiyatlar böylesine dolu dolu bir burger için gayet makul. Lab Burger 23 TL, Diğer hamburgerler 16-18 TL arasında değişiyor. Ayrıca et yemek isterseniz harika bir steak yapıyorlar. Fiyatı 37 TL. Sucuğa da ayrı bir yorum getirerek 100 gr. sucuktan burger yapıyorlar. 


Yemeğin üstüne bir de tatlı isterseniz sufle ya da panna cotta veriyorlar ben yemedim ama iyi olduğunu anlayabiliyorum. Burası gerçek burger yemek isteyenlerin gönül rahatlığıyla gidebileceği bir restoran ben kesinlikle tavsiye ediyorum. Yemediyseniz çok şey kaçırdınız demektir. Adres: Akmerkez Yemek Katı - Etiler 
Telefon: 0212 282 18 18 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder