DENİZ PİDE-KEBAP - GÖNEN

Geçenlerde uzun bir aradan sonra baba tarafımdan akrabalarımın yaşadığı Gönen'in Karaağaçalan köyüne gitme fırsatım oldu. 40 senedir gitmediğim köy çok değişmişti ama yemyeşil doğasıyla yine çok güzeldi. Bu vesileyle Gönen'in merkezinde de biraz gezme şansımız oldu. Karnımız acıktığında ise muhtar İbrahim bizi Deniz Pide'ye götürdü. Burada hem pide hem de kebap çeşitleri bulunuyor ama asıl uzmanlık alanları pide. Temiz ve küçük bir dükkanda hizmet veriyorlar.


Masaya oturunca hemen 3 çeşit meze geliyor ikram olarak. Acılı ezme, patlıcan ve yoğurtla yapılan meze ve içinde havuç olan yine yoğurtlu bir meze... Bunun yanında ortaya salata söylemeden geliyor ve içindeki yeşillikler ile domatesin tadı mükemmel. Zaten böyle bir doğanın içinde daha başka birşey olmaz. Pide siparişi verdiğinizde çok beklemiyorsunuz. Biz 3 kişi değişik pideler istedik, böylece hepsinin tadına bakma şansımız oldu. 


Buranın en çok tercih edilen pidesi Mevlana... Kuşbaşı ve kaşarla yapılan Mevlana gerçekten lezzetli. Pidenin hamurunun biraz kalı olduğunu ama asıl lezzetin buradan geldiğini söylemem gerek. Ben Kuşbaşılı söyledim, Gönen'de olunca yani etin merkezinde kuşbaşının ne kadar lezzetli olduğunu anlatmaya gerek yok sanırım. Kardeşim peynirli istedi ve çok kötü değildi ama etli pideler dururken peynirli yemem...


İstanbul'da pideler daha ufak olduğu için biz 1.5 sipariş ettik ama bitirmemiz mümkün olmadı. Siz aynı hataya düşmeyin çünkü burada porsiyonlar bayağı kallavi... İsteyenlere kebap çeşitleri de mevcut ama dediğim gibi burada pide yenir. Fiyatları da gayet makul.. Hatta bayağı ucuz, 7-8 TL'ye pide satılıyor...


Adam başı 12 TL civarında hesap ödüyorsunuz ve pideler nefis. Buradan çıktıktan sonra çarşıdan Mihaliç peyniri almadan Gönen'den ayrılmayın. 

Adres: Malkoç Mah. Başçeşme Caddesi No: 16 10900 Gönen

Telefon: 0266 762 71 72

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder