NURZADE - MECİDİYEKÖY

Kanaltürk'de çalıştığım dönemde ilk kez gitmeye başladığım Nurzade daha sonra vakit bulunca uğramaktan keyif aldığım bir yer haline geldi. O süre içinde değişim de gösterdi. Mecidiyeköy'de Ortaklar Caddesine girişteki ilk dörtyol ağzında sağda yer alan bu küçük restoran hem öğlen hem de akşam servisinde farklı lezzetler sunmayı başarıyor. Sahibi Özcan işinin her daim başında ve malzeme konusunda ince eleyip sık dokuduğu için deyim yerindeyse maça 1-0 galip başlamış oluyor. Malzeme seçimini iyi yapmazsanız şefiniz ne kadar usta olursa olsun başarılı olamazsınız. 2004 yılında açılan Nurzade giderek menüyü de genişletti. 


Bu civarda işyerleri çok fazla olduğu için öğlen servisinde yer bulmanız zor olabilir. Genelde öğle yemeği için zeytinyağlı tabağı tercih ediliyor. O gün için 2 sıcak yemek servis ediliyor. İsterseniz tezgahın başına giderek istediğiniz çeşitleri söyleyebilir ve kendi özel tabağınızı oluşturabilirsiniz. Ciğer yaptıkları gün mutlaka tercihiniz ciğer olsun harika yapıyorlar. Zeytinyağlı büfesinde ne yediysem çok lezzetli yağın oranı makul, sebzeler taze daha ne olsun... Ayrıca tabii ki ızgara da yiyebilirsiniz. Anne Köftesi olarak adlandırabileceğim ev köftesi benim favorilerimden. 


Nurzade'nin bana göre iki spesyali diğerlerinden ayrılıyor. Bunlardan ilki çiğ börek. Bugüne kadar yediğim en iyi çiğ böreği Eskişehir'de tattım. Ayrıca yine Fulya'da Terrace mükemmel çiğ börek yapar. Buradaki çiğ börek de ilk 3 arasında yer alacak kadar güzel. Bir diğer özel lezzet ise yaprak sarma... Güveçte üzerine sos ve yoğurt ile sıcak servis edilen yaprak sarma efsane bir lezzete sahip. Masanızda mutlaka olmalı. Bunun dışında ilk günden bu yana en fazla sattıkları ürün olan mantı da sizi memnun edecektir. 


Bu kadar lezzetli menü akşam saatlerine doğru biraz değişim gösteriyor. Mekan akşamları tam bir bistro havasına bürünüyor. Güzel havalarda bahçe bölümü 1-2 duble içmek isteyenlere ya da iş çıkışı bira-patates yapıp eve gideceklere hizmet veriyor. Akşam servisinde mezeler ön plana çıkıyor. Rakı içmek isteyenlere çok özel bir beyaz peynirin yanında meze seçenekleri sunuluyor. Bira için patatesin yanı sıra tavuk kanadı ve karışık kızartma tabağı var. Ama ızgaralar ayrı güzel. Köfte zaten özel ama şaşlık da hem lezzeti hem de tahtada sunumuyla çok başarılı. Ben şaşlık yemenizi tavsiye ederim. 


Nurzade ayrıca maç seyretmek isteyenlerin de tercihi. Burada LigTv ve D-Smart yayını izlenebiliyor. Hem öğle hem de akşam yemeği için size tavsiye edebileceğim bir mekan. Servis sıcak samimi ve güleryüzlü, hesap makul, ortam güzel, yemekler harika...

Adres: Ortaklar Caddesi Bahçeler sok. No: 8 Mecidiyeköy 

Telefon: 0212 217 90 17

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder