FRIENDS & BURGERS - EGE PARK

Her zaman gitmekten keyif aldığım gittiğim zaman da yüzümde gülümseme ile dolaştığım İzmir benim için ülkemizin en özel yerlerinden birisi... Basketbol maçları anlatmak için sık sık gidiyorum ve her defasında farklı bir yer denemek istiyorum. Karşıyaka maçları öncesinde salona yakın olduğu için vakit geçirdiğimiz Ege Park AVM'de yediğim bir burger hoşuma gitti ve Friends & Burgers'i yazmaya karar verdim. Ege Park yemek katında farklı konsepti ve zevkli dekorasyonuyla hemen dikkat çekiyor. İçerisi her ayrıntısıyla çok iyi düşünülmüş. 


Burger konusuna geçeceğim ama önce çorbadan başlayalım. Burada Kremalı Köfte Çorbası servis ediliyor. Üzerinde bolca kuru nane ile servis edilen çorbayı beğendim. Zaten çorba olmadan masaya oturmayan birisiyim bu çorba önceden iyi geldi. Köfteler bol ve kararında pişmişti. Ülkemizde "çok pişirme" hastalığı olduğundan bazılarına "az pişmiş" gelebilir ama bana göre iyiydi. Menü geldiğinde burger sayısının çok fazla olmaması iyiye işaret ediyor. Bu burgerler 3 farklı boyutta hazırlanıyor. Hoşlanıyorum 100gr. , Seviyorum 150 gr. , Çok seviyorum 200 gr. olarak servis ediliyor. Ben Keçi Peynirli Burger istedim, Burak Bacon Cheesburger tercih etti. 


Burgerin köftesi lezzetliydi, keçi peyniri ile iyi bir uyum oluşturmuştu ama eleştirilecek nokta ülkemizde pek çok burgercide olduğu gibi ekmeğinde ne yazık ki... Ekmek yeteri kadar taze değildi olabilir belki de o zaman iyice ızgarada ısıtılıp sıcak servis edilebilirdi. Diğeri ise patateslerin yine soğuk olması.. Bu kadar iyi burger köftesi hazırlayıp okyanusu geçip derede boğulmamak gerekir. Mekanda ayrıca en fazla tercih edilen burger olarak pesto sosu ve roka ile hazırlanan İtalyan Burger geliyor görüntüsü çok güzeldi. Sonradan aramıza katılan Nur Abi Beğendili Burger istedi ve beğendi. Aslında burgerler iyi düşünülmüş ve değişik lezzetler barındırıyor ama ne olur ekmek ve patatese dikkat... 


Burada sadece burger satılmıyor, salata çeşitleri, wrap ve benim çok beğendiğim sucuk ekmeğin modern versiyonu da denenebilir. Salatalar çok doyurucu gözüküyordu. Servis konusunda bazı sıkıntılar olduğu bazı yerlerde yazılmış ama biz çok sıkıntı yaşamadık. Sabırsız bir millet olduğumuzdan burgerin pişme ve hazırlanma süresince sabırsızlanıyoruz yoksa personel hem güleryüzlü hem de hızlı sayılır bence...


Yediğim en güzel burger değil ama bence ortalamanın üstünde bir lezzet... Belli ki konsept ve mutfak konusunda çok özenilmiş. Bu kadar iyi niyetli bir mekanı çok eleştirmeden küçük bir öneri ile bitirelim. Patatesi o an kızartıp sıcak servis etseniz ve hamburger için hayati önem taşıyan ekmeği taze bulabilseniz mükemmele yaklaşacaksınız. Ben bu ufak ama hayati detayları düzelteceklerine inanarak burasını size tavsiye ediyorum. Unutmadan Kipa AVM'de de şubeleri var. 

Telefon: 0 232 324 82 22

http://www.friendsandburgers.com


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder