KALAMIŞ PARK RESTAURANT - TRABZON

Trabzon'da hem düzgün bir yemek hem de keyifli bir içki sofrası için gideceğiniz en doğru adreslerden birisi de Havalimanı karşısında yer alan Kalamış Park Restaurant... Ben son gittiğimde uğrama şansı buldum ve çok sevdim. İçerisi iyi dekore edilmiş ve ortam sıcak. Duvarlarda Trabzonspor'un efsane futbolcularının posterleri ve Atatürk resimleri yer alıyor. Girişte sağda ufak sayılabilecek bir ızgara ve başında esprileri ve samimi yaklaşımıyla Mustafa Abi ortamın daha güzel olmasını sağlıyor. Keyifli bir akşam için burada herşey mevcut. Ortam için gidilen yerler de vardır ama Kalamış'ta yedikleriniz de çok özel...


Burada her içkili mekanda olduğu gibi mezeler mevcut. Klasik meyhane mezelerini başarılı yaptıklarını söyleyebilirim. Ama bana göre Kalamış'ta yemeniz gerekenlerin başında Kasap Köfte geliyor. Yayladan gelen etin fazla bir katkı yapmadan köfteye dönüşmesiyle benzeri olmayan bir lezzet ortaya çıkıyor. Siz masanıza oturup meze ve peynirle ufak ufak başladıktan sonra sıcak sıcak gelen köftenin tadı aklınızı başınızdan alabilir. Masada ortaya mutlaka bir çoban salata söylemeyi de ihmal etmeyin. Köfte harika ama etler özellikle de pirzola tek kelimeyle enfes. Yörenin avantajı etin yayladaki hayvanlardan aracı olmadan gelmesi. Pirzola ya da biftek ne yerseniz yiyin "gerçek et budur" diyeceksiniz. 


Trabzon'da rakı muhabbetine oturulur da balık olmaz mı? Burada taze balık çeşitlerini de bulabilirsiniz. Söylemeye gerek yok belki ama balığı pişirmesini de iyi biliyorlar. Özellikle tekir varsa hiç kaçırmayın. Buranın sıcak atmosferi sizi hemen içine çekecektir. Siz istemeden masanıza bırakılan çaylar iki duble arasında iyi bir mola oluyor. Acılı köftesini de mutlaka denemelisiniz. Sürekli takviye yapılan kızarmış ekmek bile mmuhteşem...Üst katı var ve aile için uygun bir ortam. Müşteri kalitesi iyi ve ortam nezih. 


Mevsimine göre seçilen meyveler taze ve gecenin sonunda güzel bir final yapmanızı sağlıyor. Yukarıda gördüğünüz gibi ayıklanmış nar ve turşu aynı karede rakının eşlikçisi olabiliyor. Fiyatları makul ve yedikleriniz lezzetli daha ne olsun ki? Trabzon'a gidip Kalamış'a uğramadan dönmek olmaz. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder