ÖZKUKUL PİDE- GİRESUN

Giresun denince hemen akla gelen lezzet tabii ki pide. Burada balık ve haşlama üzerine de çok iyi restoranlar olmasına rağmen pide denince akan sular duruyor. Geçen sezon basketbol maçı için pek çok kez geldiğim Giresun'da bir türlü gidemediğim Kukul Pide'ye bu kez Fenerbahçe maçını anlatmak için gittiğimde uğrayabildim. Mekan havalimanı ile şehir merkezi arasında yolun solunda kalıyor. Ramada Otelin karşısında olarak da aklınızda tutabilirsiniz. Deniz kenarında önünde bir plaj ve yan tarafta koy olduğu için manzarası harika. Manzaraya bakarak pide yemek bir başka güzel oluyor...


Pideler arasında ayırım yapmak zor belki ama ben kapalı kıymalı içine de yumurta söyledim ve çok beğendim. Kıyma-soğan-baharat oranları mide yakmayacak gibi doğru ayarlanmış ve lezzeti harika. Bu bölgede her pidecide olduğu gibi hamuru ince ve hafif. Bu nedenle yedikten sonra kesinlikle şişkinlik yapmıyor. Teoman karışık-açık istedi ve onun da tadına baktım ve beğendim ama kapalı kıymalıyı geçemez. Alternatif olarak açık kıymalı-yumurtalı da yiyebilirsiniz. 


Biz ortaya bir peynirli yuvarlak söyledik ve onu da çok beğendik. Kullanılan peynir bölgeye özel ve tadı çok güzel. Burası bir aile işletmesi ve servis hem hızlı hem de güleryüzlü. Pidenin yanında salata ve turşu ikram ediliyor. yemek sonrası içilen çay ise Karadeniz'de olduğunuzu hissettiriyor. Fiyatlar gayet uygun ve porsiyonlar doyurucu. Pide için tavsiye edeceğim bir mekan. 
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder